Mouka z vlašských ořechů

Namleli jsme pro vás vlašské oříšky na tu nejjemnější mouku, se kterou bude vaše pečení jedna radost. Mouka z vlašských ořechů je zdrojem zdravých tuků, vitamínů a minerálních látek a je doslova nabitá antioxidanty. Jedná se o bezlepkový produkt a ocení ji také příznivci tzv. low carb diet a to pro svůj nízký obsah sacharidů. Můžete ji využít jak na pečení moučníků, tak pro přípravu raw dezertů. Připravili jsme pro vás čtyři velikosti balení, od menších až po velké rodinné.

Vliv a účinky mouky z vlašských ořechů na naše zdraví

Vlašské oříšky patří mezi jedny z nejhodnotnějších potravin, které se dostanou na náš stůl. Diky bohatému obsahu prospěšných látek jsou řazeny mezi tzv. superpotraviny. Jsou plné antioxidantů, které nejen že chrání naše tělo proti dlouhodobým účinkům volných radikálů, ale také působí protizánětlivě a pomáhají bojovat proti projevům stárnutí.

Najdeme v nich hned několik vitamínů a to především ze skupiny B včetně kyseliny listové, dále provitamín A a především vitamín E, který řadíme mezi výše zmíněné antioxidanty.

Z minerálů vám vlašské oříšky doplní především hořčík, důležitý pro správné fungování naší nervové soustavy a tím přispívající k celkové psychické pohodě, dále draslík, zinek, měď a mangan.

Obecně se také ví, že jsou oříšky plné zdraví prospěšných tuků, vlašské nevyjímaje. Jedná se především o polynenasycené mastné kyseliny, jež pozitivně ovlivňují hladinu tuků v krvi, čímž přispívají ke snížení hladiny cholesterolu.

Významný je také podíl vlákniny, která prospívá našemu trávení a také dodává pocit nasycenosti.

Složení a nutriční hodnoty mouky z vlašských ořechů

Mouka je namleta pouze ze 100% vlašských oříšků. Ve 100 gramech je průměrně obsaženo 65% tuků, 15% sacharidů, 16% bílkovin a 7% vlákniny.

Na co použít mouku z vlašských ořechů?

Mouka z vlašských ořechů je vhodná pro jakékoliv pečení domácích moučníků, cukroví a také raw dezertů, jelikož nemusí být tepelně zpracovaná. Připravit si z ní můžete opravdu široké množství receptů, od klasických palačinek a lívanců až po lahodný oříškový dort s karamelem. Mimo to se také hodí na přípravu pesta a posypat s ní můžete své zeleninové saláty, speciálně pokud je připravujete se sýry.

Jak ořechovou mouku skladovat

Po otevření je balení je mouku vhodné přesypat do uzavřené nádoby a uložit na chladné a tmavé místo. Takovým místem může být i lednice, při vyšších pokojových teplotách má totiž mouka tendenci žluknout.

Nejprodávanější

Mouka-z-vlasskych-jader-500-g-diana-company
Mouka z vlašských jader 500g
Skladem
33-MVJ-20/500
 
144 Kč
(125 Kč bez DPH)
Mouka-z-vlasskych-jader-5-kg-diana-company
 
1 087 Kč
(945 Kč bez DPH)
Mouka-z-vlasskych-jader-200-g-diana-company.jpg
 
66 Kč
(57 Kč bez DPH)
Mouka-z-vlaskych-jader-1-kg-diana-company
 
260 Kč
(226 Kč bez DPH)
4 položek celkem

Cena

651087
1651087

Značky

Položek k zobrazení: 4
Mouka-z-vlasskych-jader-500-g-diana-company
125 Kč bez DPH
144 Kč
33-MVJ-20/500
Mouka-z-vlasskych-jader-200-g-diana-company.jpg
57 Kč bez DPH
66 Kč
3-MVJ-20/200
Mouka-z-vlasskych-jader-5-kg-diana-company
945 Kč bez DPH
1 087 Kč
2-MVJ-5
Mouka-z-vlaskych-jader-1-kg-diana-company
226 Kč bez DPH
260 Kč
7-MVJ-1