Mouka z vlašských ořechů

Namleli jsme pro vás vlašské oříšky na tu nejjemnější mouku, se kterou bude vaše pečení jedna radost. Mouka z vlašských ořechů je zdrojem zdravých tuků, vitamínů a minerálních látek a je doslova nabitá antioxidanty. Jedná se o bezlepkový produkt a ocení ji také příznivci tzv. low carb diet a to pro svůj nízký obsah sacharidů. Můžete ji využít jak na pečení moučníků, tak pro přípravu raw dezertů. Připravili jsme pro vás čtyři velikosti balení, od menších až po velké rodinné.

Vliv a účinky mouky z vlašských ořechů na naše zdraví

Vlašské oříšky patří mezi jedny z nejhodnotnějších potravin, které se dostanou na náš stůl. Diky bohatému obsahu prospěšných látek jsou řazeny mezi tzv. superpotraviny. Jsou plné antioxidantů, které nejen že chrání naše tělo proti dlouhodobým účinkům volných radikálů, ale také působí protizánětlivě a pomáhají bojovat proti projevům stárnutí.

Najdeme v nich hned několik vitamínů a to především ze skupiny B včetně kyseliny listové, dále provitamín A a především vitamín E, který řadíme mezi výše zmíněné antioxidanty.

Z minerálů vám vlašské oříšky doplní především hořčík, důležitý pro správné fungování naší nervové soustavy a tím přispívající k celkové psychické pohodě, dále draslík, zinek, měď a mangan.

Obecně se také ví, že jsou oříšky plné zdraví prospěšných tuků, vlašské nevyjímaje. Jedná se především o polynenasycené mastné kyseliny, jež pozitivně ovlivňují hladinu tuků v krvi, čímž přispívají ke snížení hladiny cholesterolu.

Významný je také podíl vlákniny, která prospívá našemu trávení a také dodává pocit nasycenosti.

Složení a nutriční hodnoty mouky z vlašských ořechů

Mouka je namleta pouze ze 100% vlašských oříšků. Ve 100 gramech je průměrně obsaženo 65% tuků, 15% sacharidů, 16% bílkovin a 7% vlákniny.

Na co použít mouku z vlašských ořechů?

Mouka z vlašských ořechů je vhodná pro jakékoliv pečení domácích moučníků, cukroví a také raw dezertů, jelikož nemusí být tepelně zpracovaná. Připravit si z ní můžete opravdu široké množství receptů, od klasických palačinek a lívanců až po lahodný oříškový dort s karamelem. Mimo to se také hodí na přípravu pesta a posypat s ní můžete své zeleninové saláty, speciálně pokud je připravujete se sýry.

Jak ořechovou mouku skladovat

Po otevření je balení je mouku vhodné přesypat do uzavřené nádoby a uložit na chladné a tmavé místo. Takovým místem může být i lednice, při vyšších pokojových teplotách má totiž mouka tendenci žluknout.

Nejprodávanější

Mouka-z-vlasskych-jader-1-kg-diana-company-new
 
281 Kč
(251 Kč bez DPH)
Mouka-z-vlasskych-jader-5-kg-diana-company
 
1 176 Kč
(1 050 Kč bez DPH)
Mouka-z-vlasskych-jader-200-g-diana-company-new
 
73 Kč
(65 Kč bez DPH)
Mouka-z-vlasskych-jader-500-g-diana-company-new
Mouka z vlašských jader 500g
Vyprodáno
33-MVJ-20/500
 
156 Kč
(139 Kč bez DPH)
4 položek celkem

Cena

721176
1721176

Značky

Položek k zobrazení: 4
Mouka-z-vlasskych-jader-1-kg-diana-company-new
251 Kč bez DPH
281 Kč
7-MVJ-1
Mouka-z-vlasskych-jader-5-kg-diana-company
1 050 Kč bez DPH
1 176 Kč
2-MVJ-5
Mouka-z-vlasskych-jader-200-g-diana-company-new
65 Kč bez DPH
73 Kč
3-MVJ-20/200
Mouka-z-vlasskych-jader-500-g-diana-company-new
139 Kč bez DPH
156 Kč
33-MVJ-20/500