stranka: 22
Zobrazit
Skrýt

Káva a čaje

altJedním z celosvětově nejoblíbenějších nápojů je káva. Počátky její dlouhodobé historie sahají na východ afrického kontinentu až do období kolem roku 550 př. n. l. Odtud se káva dostala do Arábie, která je dodnes považována za kolébku kávy vůbec. V současné době se kávovníky pěstují ve více než 70 zemích po celém světě, přičemž hlavními producenty jsou Brazílie, Kolumbie, Etiopie a Indie.

Káva se odborně připravuje jako směs plodů různých druhů kávovníku a je charakteristická svou silnou vůní, chutí a černou barvou. Káva obsahuje alkaloid kofein povzbuzující srdeční činnost, pro jehož povzbuzující účinky se káva především pije.

V našich prodejnách nabízíme kvalitní praženou zrnkovou kávu původem z: Kolumbie, Mexika, Guatemaly, Kenyi, Brazílie, Jamajky, Panamy, Papua nové Guinei, Indie, Ugandy, Nikaragui, Hondurasu, Salvadoru, Kuby a množství dalších ochucených druhů kávy.

Velké popularitě se těší samozřejmě také čaj. Tento kulturní nápoj se obvykle připravuje louhováním sušených lístků čajovníku v horké vodě. Čaj má kromě povzbuzujících účinků teinů celkově blahodárný vliv na lidský organismus.

Původně čajovník přirozeně rostl v oblasti jihovýchodní Asie, kolem hranice Indie a Číny. Dnes se již vzhledem ke své oblíbenosti pěstuje v mnoha zemích s vhodnými podmínkami, kterými jsou na příklad Indie, Pákistán, Írán, Srí Lanka, Tchajwan, Japonsko, Indonésie, Nepál, aj.

Nabízíme skutečně pestrou škálu kvalitních černých, bílých i zelených čajů, Rooibos, La Pacho, Maté, ovocné čaje a rozmanité směsi s okvětními lísky, kořením i ovocem.

V našich prodejnách nabízíme čaje kvalitních výrobců tuzemských i světových značek: Amana, Grešík, Dilmah, Harney & Sons, English Shop, Majestic, Ahmed, Liran a jiné.

 

Dotazy a připomínky

Pomozte nám se zlepšit! Potěší nás Vaše připomínky a zodpovíme jakýkoliv dotaz. Jsme tu pro Vás!

Poslat

Anketa
Nejsou nastaveny žádné otázky