stranka: 24
Zobrazit
Skrýt

Dia produkty 

altDiabetická dieta je určena lidem, trpícím onemocněním Diabetes Mellitus, nebo-li zvýšenou hladinou cukru v krvi tzv. glykémií, jejíž příčinou může být nedostatek inzulínu nebo jeho nedostatečná účinnost.

Diabetes dělíme na I. typ a II. typ. Liší se jednak způsobem svého vzniku a dále pak potřebou inzulínu. Diabetes I. typu se převážně vyskytuje v dětství, jeho manifestace je však možná i v pokročilém a pozdějším věku. Příčinou diabetu I. typu je úplné zničení beta-buněk Langerhansových ostrůvků slinivky břišní, kvůli kterému nedochází k tvoření inzulínu. Diabetes II. typu je daleko častější, vyskytuje se typicky až ve středním nebo vyšším věku, kdy se jedná o obecnou metabolickou poruchu. Nedostatek inzulínu je zde relativní, protože beta-buňky nejsou zničeny, avšak v tkáních dochází k poruše receptorů na inzulín, a proto chybí jeho účinnost.

U obou typů je velmi důležitá správná životospráva, dodržování lékařských předpisů a diety a zároveň odpovídající fyzické aktivity - zásady diabetické diety tak jdou ve své podstatě ruku v ruce s pravidly racionální výživy. Charakteristika diabetické diety je pak v zásadě dvojího charakteru, preventivního a léčebného.

V našich maloobchodních prodejnách nabízíme pestré spektrum sortimentu s označením DIA, mezi které patří především nabídka sušenek, oplatek, čokolády, směsí na pečení, kompotů, džemů, náhražek medu, šťáv, nejrůznějších druhů sladidel atd. od specializovaných zahraničních i tuzemských výrobců jako na příklad: Gullón, Darbo, Torras, Diabeta, Wawel, Emco, Rigola, Sula, Semix, Zuegg, Fan, Stevia či Racio. DIA potraviny je třeba vždy vybírat podle složení a typu umělého sladidla.

 

Dotazy a připomínky

Pomozte nám se zlepšit! Potěší nás Vaše připomínky a zodpovíme jakýkoliv dotaz. Jsme tu pro Vás!

Poslat

Anketa
Nejsou nastaveny žádné otázky