stranka: 23
Zobrazit
Skrýt

Bezlepkové produkty

altBezlepkové potraviny jsou určeny především osobám trpícím tzv. celiakií, nebo-li alergií na lepek, které proto musí držet bezlepkovou dietu.

Lepek nebo-li gluten, je směsí dvou bílkovin a nachází se společně se škrobem v běžných obilovinách jako je například pšenice, ječmen nebo žito. Lepek však může být obsažen i v některých mléčných výrobcích, cukrovinkách, dochucovadlech či jiných konzervovaných produktech.

Naopak mezi přirozeně bezlepkové produkty patří kukuřice, pohanka, rýže, proso, amarant, quinoa či maniok. Dalšími možnostmi bezlepkových potravin jsou luštěniny - sója, hrách, čočka, fazole, ale také zelenina, včetně brambor i ovoce. Přirozeně bezlepkovou potravinou je i maso, záleží však na jeho finálním zpracování či úpravě. Proto například uzeniny s vysokým podílem masa, často obsahující pšeničnou mouku, zpravidla lepek obsahují.

Věříme, že Vás naše široká nabídka, obsahující nejrůznější druhy bezlepkové mouky, těstovin, chleba a jiného pečiva, sušenek, čokolády, zákusků, dochucovadel, chlazených výrobků, koření či sušených nápojů z bezlepkových luštěnin a obilovin, plně uspokojí.

V našich prodejnách nabízíme pouze produkty špičkové kvality značek: Glutenex, Balviten, Schär, Zdravý styl, Orgral, Semix, Expras menu, Agluten, Tilquhillie, Rytinová, Dvorník, Celi Hope a Glutaline.

 

Dotazy a připomínky

Pomozte nám se zlepšit! Potěší nás Vaše připomínky a zodpovíme jakýkoliv dotaz. Jsme tu pro Vás!

Poslat

Anketa
Nejsou nastaveny žádné otázky